Wybielanie

JAK SKUTECZNIE WYBIELĆ ZĘBY ?

Odzyskaj blask swojego uśmiechu

Nasi pacjenci marzą o jaśniejszym, młodszym uśmiechu. Obecnie wybielanie jest zabiegiem bezpiecznym. Nie używa się agresywnych środków, które mogłyby uszkadzać szkliwo i tym samym zwiększać podatność na próchnicę.

IMG_4387

Jakie preparaty stosujemy?

Stosujemy preparaty firmy Ultradent, w których substancją aktywną jest nadtlenek karbamidu. Dodatkowo są one wzbogacone o jony fluoru i wapnia, dzięki czemu szkliwo wybielanych zębów zostaje dodatkowo wzmocnione. Zwiększa się więc odporność zębów na próchnicę i jednocześnie zmniejsza się, tzw. nadwrażliwość pozabiegowa.

Jakie metody wybielania stosujemy?

W ofercie naszej kliniki są różne metody wybielania. Dopasowujemy je indywidualnie – do podatności i wrażliwości Państwa zębów.

Wybielanie nakładkowe

Jest to metoda, którą pacjent stosuje samodzielnie, w domu. Korzysta w tym celu przygotowanej przez stomatologa szyny i dobranego indywidualnie żelu wybielającego.

W trakcie wizyty w gabinecie lekarz bada zęby i dziąsła oraz wykonuje wyciski zębów. Na ich postawie przygotowywana jest specjalna szyna, którą pacjent już w domu wypełnia żelem i nakłada na zęby. Żel i jego stężenie również dobierane jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Efekt takiego wybielania widoczny jest już po 5-10 dniach.

Wybielanie w gabinecie

Jeśli liczycie Państwo na szybki efekt, zapraszamy na zabiegi wybielania, które przeprowadzamy na miejscu ,w naszej klinice. Efekt widoczny jest nawet po pierwszej wizycie.

Opalescence Quick

Jest to wybielanie przeprowadzane pod kontrolą lekarza. Na zęby nakłada się specjalny preparat i indywidualne nakładki. Jeden zabieg trwa ok. 40 minut. Cały proces wybielania przeprowadza się w ciągu 2-3 wizyt.

Opalescence Endo

 Ta metoda pozwala na wybielenie pojedynczych, przebarwionych martwych zębów po lub ich korzeni. Polecamy ją szczególnie po leczeniu endodontycznycm. Cała procedura medycznego wybielania trwa ok. 3-5 dni.

Wybielanie na jednej wizycie lampą BEYOND.

To metoda, która pozwala na uzyskanie efektów w trakcie jednej wizyty. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje powikłań. Stosuje się je z powodzeniem na całym świecie.

W trakcie zabiegu na zęby nakładany jest specjalny żel wybielający, który ma w składzie nadtlenek wodoru. Następnie zęby pacjenta są naświetlane niebieskim światłem o wysokiej częstotliwości emitowanym przez akcelerator wybielania BEYOND™. To „zimne światło” aktywuje żel wybielający. Dzięki temu efekty są widoczne już po kilkudziesięciu minutach. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i daje lepsze rezultaty niż inne sposoby wybielania zębów.

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Samo naświetlanie to ok. 24 do 45 minut. Wybielanie metodą BEYOND™ jest skuteczne. Poprawia odcień zębów o 5 do nawet 14 punktów w skali Vita.