Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób, niezależnie od wieku i płci. Zdrowe, białe zęby i tzw. hollywoodzki uśmiech to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co zrobić, aby uśmiech był równie olśniewający, jak u znanych aktorów czy muzyków? Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę w klinice stomatologicznej. Jedyne w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym możliwe jest właściwe i w pełni bezpieczne przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów przy pomocy specjalistycznych urządzeń oraz preparatów.

Jak skutecznie wybielić zęby?

Obecnie wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ nie używa się agresywnych środków, które mogłyby uszkadzać szkliwo i tym samym zwiększać podatność na próchnicę. Istnieje wiele metod i sposobów na piękne i białe zęby. Pierwszym etapem wybielania zębów jest wizyta w gabinecie stomatologicznym i przeprowadzenie konsultacji z lekarzem stomatologiem, po których ustalana zostaje odpowiednia metoda wybielania uzębienia dostosowana do konkretnej osoby. Metoda ta zależy od podatności i wrażliwości zębów pacjenta. W naszej klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne preparaty wybielające oraz korzystamy z nowoczesnych urządzeń.

panie w gabinecie dentystycznym

Jakie preparaty wybielające stosujemy?

Stosujemy preparaty wybielające firmy Ultradent, w których substancją aktywną jest nadtlenek karbamidu. Są one wzbogacone o jony fluoru i wapnia, dzięki czemu szkliwo wybielanych zębów zostaje dodatkowo wzmocnione. Zwiększa się więc odporność zębów na próchnicę i jednocześnie zmniejsza się tzw. nadwrażliwość pozabiegowa.

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to jeden z szybszych sposobów wybielania zębów. Jest to metoda, którą pacjent stosuje samodzielnie w domu. Korzysta w tym celu z przygotowanej przez stomatologa szyny i dobranego indywidualnie żelu wybielającego. W trakcie wizyty w gabinecie lekarz stomatolog bada uzębienie i dziąsła, a następnie wykonuje wyciski zębów. Na ich postawie przygotowywana jest specjalna szyna, którą pacjent już w domu wypełnia żelem i nakłada na zęby. Żel i jego stężenie również dobierane jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Żel może być stosowany zarówno w dzień, jak i w nocy podczas snu. Efekt wybielania nakładkowego widoczny jest już po 5-10 dniach.

Wybielanie w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym odbywa się pod kontrolą lekarza, a do zabiegu wykorzystywane są wyłącznie bezpieczne preparaty o wyższym stężeniu substancji czynnej. Różnica w odcieniu uzębienia zauważalna jest nawet po pierwszej wizycie, jednak najlepsze efekty widoczne są po kilkunastu dniach od przeprowadzenia zabiegu. Aby dłużej cieszyć się efektem, należy przede wszystkim zadbać o utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Opalescence Quick

Opalescence Quick to jedna z metod wybielania zębów stosowana w naszej klinice stomatologicznej w Krakowie. Na zęby nakłada się specjalny preparat oraz nakładki dostosowane do kształtu zębów pacjenta. Jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a cały proces wybielania przeprowadza się w ciągu 2-3 wizyt.

Opalescence Endo

Ta metoda pozwala na wybielenie pojedynczych, przebarwionych martwych zębów lub ich korzeni. Polecamy ją szczególnie po leczeniu endodontycznym. Cała procedura medycznego wybielania trwa ok. 3-5 dni.

Wybielanie lampą BEYOND™

To metoda wybielania zębów, która pozwala na uzyskanie zadowalających efektów w trakcie jednej wizyty. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje powikłań. Stosuje się ją z powodzeniem na całym świecie. W trakcie zabiegu na zęby nakładany jest specjalny żel wybielający, który ma w składzie nadtlenek wodoru. Następnie zęby pacjenta są naświetlane niebieskim światłem o wysokiej częstotliwości emitowanym przez akcelerator wybielania BEYOND™. To „zimne światło” aktywuje żel wybielający. Dzięki temu już po kilkudziesięciu minutach pacjent może cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a samo naświetlanie to ok. 24 do 45 minut. Wybielanie metodą BEYOND™ poprawia odcień zębów o 5 do nawet 14 punktów w skali Vita.

Wybielanie PrevDent

Wybielanie PrevDent to innowacyjny system wybielania zębów stosowany w gabinecie stomatologicznym. Aktywny tlen z nano-hydroksyapatytem umożliwia usunięcie nawet głęboko osadzonych w zębach plam. Szkliwo remineralizuję się. Zmniejsza się także nadwrażliwość zębów. Stają się one bielsze i zdrowsze już po jednej wizycie. Wybielanie PrevDent polecane jest szczególnie osobom, u których występuje nadwrażliwość zębów lub gdy inne metody wybielania okazywały się nieskuteczne. System PrevDent przywraca zębom ich naturalną biel.