Radiologia

Tomografia komputerowa CBCT

Tomografia CBCT to nowoczesne i nieinwazyjne badanie, które pozwala na dokładne zobrazowanie struktur żuchwy, szczęki i stawów skroniowo-żuchwowych przy pomocy wiązki promieni rentgenowskich. Badanie wykonuje się przy: podejrzeniu niektórych chorób dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej, złożonych zabiegach leczenia kanałowego, diagnozowaniu i leczeniu ortodontycznym czy chociażby w chirurgii szczękowej. Do przeprowadzenia tomografii komputerowej CBCT nie trzeba się specjalnie przygotowywać, trzeba jednak pamiętać o zdjęciu biżuterii, okularów, metalowych spinek oraz usunięciu wyjmowanych protez i aparatów ortodontycznych. Te elementy mogłyby zakłócić czytelność obrazu.

Najnowocześniejszy tomograf zaplanowany pod kątem diagnostyki stomatologicznej koniecznej w przypadku planowania zabiegów wprowadzania implantów, diagnostyki stawów skroniowo- żuchwowych. Nasza klinika stomatologiczna w Krakowie dba o zdrowie pacjentów dzięki tomografowi cyfrowemu i rentgenowi punktowemu z RVG o dawce promieniowania zredukowanej do 90% w porównaniu do tomografu ogólnomedycznego.

Wykonujemy badania:

  • szczęki lub żuchwy,
  • obu szczęk,
  • poszerzone na stawy skroniowo żuchwowe,
  • mikrotomografia endodontyczna.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania precyzyjnych informacji.

RVG cyfrowe, punktowe

Cyfrowe RVG punktowe to najnowocześniejsza metoda wykonywania zdjęć stomatologicznych przy użyciu niewielkiej ilości promieni rentgenowskich. Ogromną zaletą radiowizjografii jest możliwość natychmiastowego przeniesienia zdjęcia na ekran komputera i poddanie go analizie diagnostycznej, co jest niewykonalne przy klasycznych zdjęciach RTG na kliszach. Cyfrowe RVG punktowe umożliwia wykonanie dokładnych pomiarów, w tym pomiaru gęstości czy regulację parametrów ekspozycji zdjęcia. Kolejnym atutem metody jest brak konieczności czekania na wyniki – zdjęcie wykonuje się w gabinecie, a stomatolog od razu widzi je na swoim monitorze.