Implantologia

Trwałe efekty i perfekcyjny uśmiech

Implanty pozwalają na odbudowę uzębienia w sposób jak najbardziej zbliżony do modelu fizjologicznego. To najnowsze rozwiązanie technologiczne zapewnia pacjentom wysoki komfort funkcjonowania na co dzień.

Czym są implanty?

Implanty to niewielkie wkręty, które zastępują korzeń zęba. Wyglądem przypominają śrubę i wykonane są z tytanu. Wszczepienie implantu to pierwszy etap rekonstrukcji zęba. Wewnątrz każdego implantu znajduje się gwint, do którego przykręcany jest specjalny łącznik. Do niego mocowana jest korona. Dzięki temu możliwe jest całkowite odbudowanie zęba za pomocą uzupełnień stałych.

Dla kogo przeznaczone są implanty?

Implanty wstawia się u pacjentów z różnymi brakami zębowymi. Można je stosować nawet w przypadku całkowitego bezzębia. Przeciwwskazań do stosowania implantów jest niewiele. Warto je jednak wykluczyć, w trakcie konsultacji stomatologicznej w naszym gabinecie.

Leczenie implantologiczne – nasza metoda.

Opracowaliśmy własną, zespołową koncepcję leczenia implantologicznego. Współpraca naszych specjalistów: lekarza protetyka Wacława Steczko, chirurga stomatologa Przemysława Dubisa i technika dent. Jolanty Woźniak, daje bardzo dobre wyniki. Każdy z tych specjalistów skupia się na tym, w czym jest najlepszy. To podejście pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia ewentualnych komplikacji i zapewnia perfekcję postępowania leczniczego na każdym etapie. Indywidualnie podchodzimy do wymagań i oczekiwań, a także możliwości bioadaptacyjnych każdego pacjenta.

Jak wygląda proces leczenia?

1 etap. Wizyta lekarska i badania.

W trakcie pierwszej wizyty lekarz dokonuje oceny potrzeb pacjenta i wskazań do leczenia implantologicznego. Sprawdzamy, czy pacjent może poddać się zabiegowi. Zlecamy dodatkowe badania, w tym również diagnostyczne. Przedstawiamy kompleksowy plan leczenia.

2 etap. Wszczepienie implantu.

Implant zostaje wszczepiony w miejscu brakującego zęba, w szczękę lub w żuchwę. Nawiercany jest niewielki otwór, w który wprowadzany jest implant. Zewnętrzna powierzchnia implantu kontaktująca się z kością, jest w trakcie produkcji dodatkowo poddawana działaniu kwasów i opracowywana specjalnym piaskiem po to, aby zwiększyć powierzchnię osseointegracji, czyli połączenia z kością. Następnie wykonuje się tymczasowe uzupełnienie, aby pacjent miał zachowaną funkcję żucia i estetykę uzębienia. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, jest więc całkowicie bezbolesny.

3 etap. Zdjęcie szwów.

Na kolejnej wizycie po tygodniu zdejmujemy szwy. Od tego czasu musi upłynąć ok. miesięcy, aby implant mógł zrosnąć się z kością. Implanty są trwałe. Zabieg implantacji jest skuteczny w 98% przypadków. 

4 etap. Leczenie protetyczne.

Następnym etapem terapii jest wykonanie uzupełnień protetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Protetyka

Systemy implantologiczne, które stosujemy.

W naszej klinice stosujemy dwa systemy implantologiczne: Nobel-Biocare i Densplay. Przy wyborze tych systemów kierowaliśmy się światowym zasięgiem firm, ich długoletnim doświadczeniem i jakością wykonywanych produktów. Rodzaj implantów dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.